V4: Lengyel győzelem Szlovákiában

A lengyel Pawel Bernas (BDC-Marcpol) nyerte a V4 sorozat harmadik szlovákiai állomását. A magyarok közül Kusztor Péter zárt a legjobban a 33. helyen.

A Visegrad 4 Bicycle Race keretének harmadik állomásán Pozsony és Dévény között 145 kilométer várt a mezőnyre.

A délelőtti rajtnál az időjárás ezúttal sem fogadta a kegyeibe a kerékpárosokat, hűvös esős, szeles időjárás várt a mezőnyre ez alkalommal is.

Ennek kapcsán mintegy 60 kilométer elteltével lényegében ugyanaz volt a koreográfiai mint egy nappal korábban a szomszédos Csehországban, azaz a mezőny több darabra hullott az első bolyban mindössze körülbelül negyven kerekes maradt.

25 kilométerrel a vége előtt öt bringás próbált meg ettől a csoporttól elszökni, akik pillanatok alatt húsz másodperces előnyre tettek szert, azonban hamarosan megfogták őket.

A végjátékhoz közeledve Pawel Bernas (BDC-Marcpol) indított, aki végül 55 másodperc előnnyel haza is ért Patrik Tybor (Dukla Trencin-Trek) illetőleg a mezőnyhajrát nyerő Andi Bajc (Amplatz-BMC) előtt.

A magyarok közül mindössze Kusztor Péter (Amplatz-BMC) ért célba a 33. pozícióban. A versenyt mindössze 51-en fejezték be.

Fotó: BDC-Marcpol