La Passione Rosa: 9. szakasz San Giorgio

Tegnap a szökevényeké volt a főszerep, Benat Intxausti remekbeszabott győzelmét követően a mai napon sem egy túlontúl könnyű szakasszal folytatódik a Giro d’Italia.

Benevento – San Giorgio del Sannio 215 km

Beneventoból indulva, ha úgy tetszik hét kisebb-nagyobb kaptató várja a kerékpárosokat, habár ezek közül csak három kategorizált. 97 kilométer megtételét követően a 2. kategóriás Monte Termino (20.9 km, 4.2%) megmászásával kezdődik az igazi küzdelem, amit aztán szinte rögvest követ az 1. kategóriás Colle Molella (Lago Laceno) (9.5 km, 6.3%), ahol 2012-ben Domenico Pozzovivo nyert befutót. 10 kilométerre a céltól a szintén 2. kategóriás Passo Serra (3.6 km, 8.0%) hivatott továbbrostálni a mezőnyt vagy éppen az előlragadt szökevényeket.

Ami az esélyeket illeti az etap kifejezetten kedvezhet a tavaszi egynaposok favoritjainak vagy a kisebb emelkedőket jól bíró kerekeseknek, úgy mint Philippe Gilbert (BMC), Giovanni Visconti (Movistar) vagy éppen Diego Ulissi (Lampre-Merida). Rajtuk kívül az idei Olasz Körversenyen mutatott teljesítményük alapján számításba vehető Jonathan Monsalve (Southeast), Fabio Felline (Trek Factory Racing), Stefano Pirazzi (Bardiani-CSF), Esteban Chaves (Orica-GreenEDGE), Davide Formolo (Cannondale-Garmin) és Simon Gerrans (Orica-GreenEDGE) is.

85 éve a 18. Giro ezen a napon rajtolt el. A rajt Messina-ban volt, a Giro történetében először nem Milano vagy Roma adott otthont az indulásnak. A verseny érdekessége az volt, hogy a Giro szervezői megegyeztek Alfredo Binda csapatának a Legano-Pirelli-nek a főnökével Emilio Bozzi-val, hogy Binda ne induljon a Giro-n, hogy izgalmasabb legyen a verseny. A szervezők kifizették a győztesnek járó 22,500 lírát. Az eset miatt Binda a Tour de France-on indult. Desgrange, aki már többször hívta Binda-t hogy emelje a Tour csillagát magasabbra, titkos szerződésben rajtpénzt fizetett az olasz campionissimo-nak. Binda rajtpénze csak 1980-ban derült ki. Desgrange soha nem akart rajtpénzt fizetni egy versenyzőnek sem. Az 1930-as Giro-t Binda csapattársa Luigi Marchisio nyerte.

78 éve Learco Guerra megnyerte utolsó szakaszát a Giro-k történetében, majd másnap feladta a versenyt és soha nem tért már vissza már versenyzőként az Olasz Körre. Versenyzői pályája után csapatdirektor lett és később, 1950-ben az ő csapatában versenyző Hugo Koblet lett az első külföldi, aki Giro-t tudott nyerni.

36 éve ezen a napon rajtol a 62. Giro. A verseny Guiseppe Sarroni és Francesco Moser párharcát hozta. Az öt időfutamot felvonultató versenyen más nem is viselte a Maglia Rosa-t csak ők ketten. A Giro-t Sarroni nyerte, a pontversennyel együtt, ahol mindössze egy ponttal bizonyult jobbnak Moser-nél.

25 éve született Sonny Colbrelli. A Bardiani-CSF kerekese tavaly 3. lett a Roma Maxima-n és 6. a Milano-San Remo-n.